İŞYERİ HEKİMLİĞİ

İşyeri Hekimliği, iş yerlerinde çalışanların sağlığını korumak ve işle ilgili sağlık risklerini azaltmak için yapılan bir hizmettir.
İşyeri hekimi, iş sağlığı ve güvenliği konularında uzmanlaşmış bir hekimdir ve iş yerlerinde çalışan bireylerin sağlık durumlarını izler, çalışma ortamının sağlık açısından uygunluğunu denetler ve iş yerindeki iş sağlığı ve güvenliği konuları hakkında eğitimler verir. Böylelikle iş yerindeki iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenmesine katkı sağlamış olur.

İşyeri Hekimliği Eğitimi Nedir?

İşyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği konularında uzmanlaşmış doktorların eğitim programıdır.
Bu program, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun gerekliliklerini yerine getirmek için işverenlerin sağlık ve güvenlik yönetim sistemlerinde kullanacakları bir araçtır.İşyerindeki sağlık ve güvenlik risklerini belirleme, önleme ve yönetmek için işyeri hekimleri birçok konuda eğitim alırlar, örneğin; iş sağlığı ve güvenliği yönetimi, tehlikelerin değerlendirilmesi ve risk analizi, acil durum müdahale ve işe giriş öncesi muayeneler.
Bu eğitimler, iş güvenliği ve sağlığı açısından faydalıdır ve işverenler için yasal yükümlülükleri yerine getirmek için zorunludur.İşyeri hekimliği kursları 220 saat olarak belirlenmiştir. Bunun ilk 180 saati Tamamı Uzaktan teorik eğitime ayrılmıştır ve sonraki 40 saat pratik eğitimlerle tamamlanmaktadır.

İlk 81 saatlik dersler, çevrimdışı olarak gerçekleştirilir ve katılımcılar ders saatlerini kendileri belirleyebilirler. Bu derslerin tekrarlarına da istedikleri kadar girebilirler. Daha sonra, 99 saatlik dersler online olarak zoom üstünden verilir ve bu dersler iki ayrı seans halinde gerçekleştirilir. Sabah Dersleri 09:00 ile öğleden sonra 15:00 arası, Akşam Dersleri 15:00 ile akşam 21:00 arasıdır. Katılımcılar hangi grupta derslere katılmak istediklerini seçebilirler.

Son olarak, pratik eğitimler gerçekleştirilir. Böylece İSG Kursu İzmir ile İşyeri Hekimliği Kursu programlarını tamamlayabilir ve sınavlara hazır hale gelebilirsiniz.

İşyeri Hekimliği Eğitimi için Kayıt Evrakları

 

  • E-devlet mezun belgesi
  • Kimlik ön ve arka kısmı
  • Başvuru dilekçesi

 

Kimler İşyeri Hekimi Olur?

Tıp Fakültesi mezunu tüm doktorlar işyeri hekimi olabilir. Unutmamak gerekir ki mezuniyet şartı aranmaktadır. İster pratisyen ister uzman doktor olsun tüm hekimlerimiz İSG Kursu İzmir ile işyeri hekimi olabilir.

İşyeri Hekimliği Sınav ve sertifikasyon süreci nasıl olur?

Her yıl Mayıs ve Aralık aylarında ÖSYM’nin açtığı sınava girerek 70 puan ve üstü alan adaylar işyeri hekimliği ünvanını kazanırlar. Sınavı kazanan adaylar İSG Katip üstünden verilen numara ile sertifika bedellerini ilgili bankalara ödedikten sonra işyeri hekimliği sertifikalarını alırlar ancak bakanlık basılı bir sertifika sunmaz.
İSG kursu izmir olarak kursiyerlerimizin başvuru süreçlerini takip etmekteyiz ve adım adım ne yapmaları gerektiği konusunda bilgilendirmekteyiz.

İşyeri Hekimliği Kurs Fiyatı nedir?

İşyeri hekimliği fiyatları doluluk oranlarına göre değişmekte olup yaptığımız indirim ve kampanyalar hakkında bilgi almak için bizleri arayabilir yada formu doldurup sizleri aramamızı bekleyebilirsiniz.
Unutmamak gerekir ki, İSG Kursu İzmir olarak, Ön kayıt yaparken sizlerden herhangi bir ücret talep etmemekteyiz. Resmi kaydınızı e devlet sistemi üzerinde gördükten sonra ister havale ister kredi kartı ile taksit seçeneklerimizle işyeri hekimliği eğitim programımızı satın alabilirsiniz.

İşyeri Hekimi Ne kadar Maaş alır?

2023 yılı şartlarında bir işyeri hekiminin maaşı min. 50,000 tl Max. 60,000 tl civarındadır. İstediği taktirde yarı zamanlı olarak işyeri hekimliği yapabilir. Aylık 180 saate kadar çalışabilir.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Güven: İş yeri Hekimliği Eğitimlerinin uzaktan olmasıyla birlikte kursiyerler doğru iş güvenliği eğitim merkezlerine kayıt olup olmak noktasında haklı olarak şüpheyle yaklaşmaktadırlar. Biz İzmir İSG Kursu olarak, sizler kaydınızı E Devlet sisteminde görmeden ödeme yapmanızı istemiyoruz. Önce kaydınızın resmileştiğini görün sonra ödeme yapın.

Destekleyici Kaynaklar: İş yeri Hekimliği Eğitimlerinizi destekleyecek bir çok ücretsiz ek kaynak kitap ve olanaklar sunuyoruz. Sizlerin başarısı için gerekli olan deneme sınavları, konu anlatımlı kitaplar, hap notlar, soru çözümleri ve sınava hazırlık kampları gibi donelerle destekliyoruz.

Sektörde Tecrübeli: İSG Kursu İzmir olarak iş yeri hekimliği alanında uzmanlaşmış ve sektörde tecrübeli bir eğitim kurumudur. Dolayısıyla, katılımcılar doğru bilgi ve becerileri alır ve sektördeki en son gelişmeler ve mevzuatlar hakkında bilgi sahibi olurlar.

Kaliteli Eğitim: Tüm eğitimler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı onaylıdır ve sektördeki tecrübemizle birlikte katılımcılara kaliteli bir eğitim sunmayı hedefleriz. Bu sayede, katılımcılar eğitim sonrasında iş sağlığı ve güvenliği konularında daha donanımlı işyeri hekimi haline gelirler.

Uzaktan Eğitim Formatı: Eğitimler uzaktan eğitim formatında gerçekleştiriliyor ve bu sayede katılımcılar A-senkron derslere istedikleri saatte katılabilir ve kaydedilen dersleri istedikleri zaman tekrar izleme imkanına sahiptirler. İş sağlığı ve güvenliği Senkron derslerde sabah - Akşam ve Hafta sonu gruplarıyla katılımcılara daha fazla esneklik ve kişiselleştirilmiş bir eğitim deneyimi sağlar.

İş İmkanları: İş Bulabilmeniz adına sizleri Telegram gruplarımızda yayınlanan işyeri hekimliği iş ilanları kanallarımıza ücretsiz üye yapıyoruz. Bulunduğunuz şehirlere ve işlere göre güncel yayınlanan İSG İş İlanlarını takip edebilirsiniz.

Bu nedenlerin birleşiminden dolayı, İSG Kursu İzmir, iş sağlığı ve güvenliği konusunda en iyi eğitimleri sunan ve sektörde güvenilir bir isim haline gelmiştir.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurun ve Detaylı Bilgi Alın!Bize yazın

Bize ulaşın, en iyi teklifi verelim!