İŞYERİ HEMŞİRELİĞİ

İş yeri hemşireliği iş yerinde çalışanların sağlık ihtiyaçları ile ilgilenilmesidir. bu çalışanların genel sağlıklarını izlemek ,sağlık incelemelerini yapmak küçük yaralanmaları tedavi etmek ve sağlık eğitimini vermek gibi görevleri içerir.

İşyeri hemşireleri genellikle bir iş yerine atanır ve çalışanların sağlık sorunları ile ilgilenirken iş yerinin güvenliğine de katkıda bulunurlar.

iş yeri hemşirelerinin görevleri arasında hastalık ve yaralanma önleme programları yürütmek, iş yerinde sağlık risklerini değerlendirmek ,sağlık taramaları yapmak, acil durum müdahalelerini yapmak ve iş yeri personeline sağlıkla ilgili danışmanlık hizmeti sunmak yer alır. Ayrıca işyeri hemşireleri genellikle sağlık eğitimine ve bilgisini arttırmak amacıyla çalışanlara sağlık ve yaşam tarzı konularında eğitim verir.
işyeri Hemşireleri, çalışanların sağlık ve refahını arttırmak ve iş yerinde daha sağlıklı bir ortam yaratmak amacıyla önemli bir rol oynar. çalışanların sağlık sorunlarının hızlı bir şekilde tespit edilmesi ve tedavi edilmesi iş yerindeki verimliliği ve çalışan memnuniyetini arttırır.

İşyeri Hemşireliği Eğitimi Nedir?

İş yeri hemşireliği eğitimi iş yerinde sağlık hizmetlerini sağlamakla ilgilenen personele verilen özel bir eğitim programını ifade eder.

90 Saatlik eğitime tabi tutulan adaylar. Eğitim sonunda bakanlıkça açılan sınavdan 70 puan ve üstü alarak işyeri hemsireliği belgesini almaya hak kazanırlar.

7 Gün pasif uzaktan eğitim ve 7 gün canlı uzaktan eğitimler şeklinde düzenlenen Diğer Sağlık Personeli eğitimlerinin sonunda zorunlu staj yoktur.

İSG Kursu İzmir olarak işyeri Hemşireliği eğitim programlarımızı Sabah, Akşam ve Hafta sonu grupları olarak düzenlemekteyiz.

Sabah Gruplarımız 09:00-15:00 arasında Akşam gruplarımız da 15:00-21:00 arasında yapılmaktadır.

Hafta Sonu Gruplarımız hakkında lütfen İSG Kursu İzmir ile iletişime geçin.

İşyeri Hemşireliği Eğitimi kayıt belgeleri

 

  • E-devlet mezun belgesi
  • Kimlik ön ve arka kısmı
  • Başvuru dilekçesi

 

Kimler İşyeri Hemşiresi Olur?

Tüm Hemşirelik Bölümü Mezunları, ATT Acil tıp teknişyenleri, 2007 yılından önce mezun olmuş sağlıkçıların diplomalarında yazılı olan Sağlık Memurları işyeri hemşiresi yada diğer Sağlık Personeli olabilirler.

İşyeri Hemşirelerinin Görevleri Nelerdir?

İşyeri Hemşireleri , işyeri hekimleriyle birlikte çalışır ve genel olarak işyeri hekimine yardımcı personel olarak hizmet vermektedirler. Ancak şunu unutmamak gerekir ki, Tam süreli işyeri hekimi istihdam eden işyerlerinde Diğer Sağlık Personeli zorunluluğu yoktur.

İşyeri hemşireliği görev yetki ve sorumlulukları aşağıdaki gibi sıralanmıştır.

1. İşyeri hekimiyle birlikte çalışarak, İş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin planlanması ve takip edilmesi için kayıtların tutulması ve veri toplanması işyeri hemşiresinin görevidir.

2. İşyeri hemşiresinin bir diğer görevide çalışanların sağlık ve çalışma durumlarını işe Giris ve periyodik muayenelerinin kayıtlarının tutulması için işyeri hekimine yardımcı olmaktır.

3. Mevzuatın Madde 16’nın C bendinde Özel politika gerektiren grupların takip edilmesi ve sağlık muayenelerinin yaptırılmasıdır der.

4. İlkyardım hizmetlerinin organizasyon ve yürütülmesinde işyeri hekimine yardımcı olmaktır.

5. Çalışanların sağlık eğitimlerinde görev almak da işyeri hemşiresinin sorumluluğundadır.

6. Genel hijyen şartlarının denetlenmesi raporlanmasında işyeri hekimiyle çalışması gerekmektedir.

7. İşyerinde çalışan görevli ve destek elamanlarına iş sağlığı ve güvenliği alanında destek sğglamak ve işyeri hekiminin vereceği görevleri İSG kapsamında yerine getirmek olarak sıralayabiliriz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Güven: İş yeri HemşireliğiEğitimlerinin uzaktan olmasıyla birlikte kursiyerler doğru iş güvenliği eğitim merkezlerine kayıt olup olmak noktasında haklı olarak şüpheyle yaklaşmaktadırlar. Biz İzmir İSG Kursu olarak, sizler kaydınızı E Devlet sisteminde görmeden ödeme yapmanızı istemiyoruz. Önce kaydınızın resmileştiğini görün sonra ödeme yapın.

Destekleyici Kaynaklar: İSG Kursu İzmir olarak, İş yeri Hemşireliği Eğitimlerinizi destekleyecek bir çok ücretsiz ek kaynak kitap ve olanaklar sunuyoruz. Sizlerin başarısı için gerekli olan deneme sınavları, konu anlatımlı kitaplar, hap notlar, soru çözümleri ve sınava hazırlık kampları gibi donelerle destekliyoruz.

Sektörde Tecrübeli: İSG Kursu İzmir olarak, iş yeri hemşireliği alanında uzmanlaşmış ve sektörde tecrübeli bir eğitim kurumudur. Dolayısıyla, katılımcılar doğru bilgi ve becerileri alır ve sektördeki en son gelişmeler ve mevzuatlar hakkında bilgi sahibi olurlar.

Kaliteli Eğitim: Tüm eğitimler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı onaylıdır ve sektördeki tecrübemizle birlikte katılımcılara kaliteli bir eğitim sunmayı hedefleriz. Bu sayede, katılımcılar eğitim sonrasında iş sağlığı ve güvenliği konularında daha donanımlı diğer sağlık personeli haline gelirler.

Uzaktan Eğitim Formatı: Eğitimler uzaktan eğitim formatında gerçekleştiriliyor ve bu sayede katılımcılar A-senkron derslere istedikleri saatte katılabilir ve kaydedilen dersleri istedikleri zaman tekrar izleme imkanına sahiptirler. İşyeri hemşireliği Senkron derslerde sabah - Akşam ve Hafta sonu gruplarıyla katılımcılara daha fazla esneklik ve kişiselleştirilmiş bir eğitim deneyimi sağlar.

İş İmkanları: işyeri hemşirelerinin daha kolay İş Bulabilmeleri için, Telegram gruplarımızda yayınlanan hemşirelik iş ilanları kanallarımıza ücretsiz üye yapıyoruz. Bulunduğunuz şehirlere ve işlere göre güncel yayınlanan İşyeri Hemşireliği İş İlanlarını takip edebilirsiniz.

Bu nedenlerin birleşiminden dolayı, İSG Kursu İzmir, iş sağlığı ve güvenliği konusunda en iyi eğitimleri sunan ve sektörde güvenilir bir isim haline gelmiştir.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurun ve Detaylı Bilgi Alın!Bize yazın

Bize ulaşın, en iyi teklifi verelim!