İzmir İş Güvenliği Uzmanlığı Kursu Fiyatları | Örgün Eğitim 2024

Kovid 19 önlemleri kapsamında çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığının aldığı önlemler içerisinde yüz yüze yapılan eğitimleri uzaktan eğitime çevirmek olmuştu. Şimdilerde pandemi riskinin ortadan kalkmasıyla online yapılan isg eğitimleri artık örgün olarak yapılacaktır. Tabi örgün eğitimlerin İzmir’de ki iş güvenliği uzmanlığı kurs fiyatlarına ne şekilde yansıyacağını tüm adaylar merak etmektedir. Buna göre İzmir A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kurs fiyatı 15000 TL civarında, İzmir B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kurs fiyatları 13000 TL, C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kurs fiyatları da 10000 TL civarında olması bekleniyor.

Dünyada kabul gören meslek sahibi olacakların eğitimlerine biçilen fiyat alacakları 1 aylık maaşlarına denk gelen fiyat aralığı olmasıdır ancak ülkemizin ekonomik durumu ve issizlik hesaba kaztıldığında bu kuralın dışında kalınmaktadır. Dolayısı ile iş güvenliği uzmanlığı kursu izmir şehrinin de sosyo ekonomik durumu göz önünde bulundurularak hesaba katılmalıdır.

Izmir isg kurslarının fiyatları uzaktan eğitim döneminde yukarıda zikredilen fiyatların yarısı bazen üçte biri iken iş güvenliği uzmanlığı fiyalatları İzmir’de örgün kurs dönemlerinde biraz yükselmesi normaldir. Zira isg kursları uzaktan eğitimle tüm Türkiyeden katılımcı bulabilirken izmir iş güvenliği kursu yüz yüze eğitimde sadece kendi ilinden kayıt alabilecek ve kayıt oranlarında ciddi düşüş yaşayacaktır.

İzmir A B C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kursalarının genel maliyetleri de düşünüldüğünde isg kurs fiyatlarının yükselmesi gayet normaldir.

A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kursu İzmir

B sınıfı olarak iş güvenliği uzmanlığını 4 yıl yapan iş güvenliği uzmanları, A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı izmir kurslarına katılma hakkı elde ederler. Toplamda 180 saat eğitim görecek olan adaylar bu eğitimin 90 saatini yani 15 gününü saat sınırlaması olmaksızın pasif eğitimle tamamlarlar. Ardından 15 günlük 90 saatten olusan yüz yüze eğitimlere başlayacaklardır.

İzmir’de A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kursu alacak kişiler tüm tehlike sınıflarında çalışma imkanına sahip olacaklardır. Bu tehlike sınıfları A sınıfı iş güvenliği uzmanları için az tehlikeli sınıf, tehlikeli sınıf ve çok tehlikeli sınıftır.

A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi alacaklar için kayıt evrakları şunlardır; Kimlik fotokopisi, diploma, B sınıfı iş güvenliği sertifikası, isg katipten alınan 1460 günü doldurduğuna dair ekran görüntüsüdür.

İş güvenliği uzmanları arasında en kıdemli rütbe olarak kabul edilmektedir. Sizler de B sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak çalışma sürenizi doldurduysanız ve İzmir’de A sınıfı iş güvenliği uzmanlık kursu arayışındaysanız bizleri arayıp sorularınızı sorabilirsiniz.

B sınıfı iş güvenliği Uzmanlığı kursu İzmir

C sınıfı olarak 3 yıl iş güvenliği uzmanlığı yapan isg profesyonelleri B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kursu İzmir kurslarına katılabilirler. Toplamda 35 gün sürecek eğitime yarısı uzaktan yarısı örfin olarak katılabilirler. İsg kursuna katılacak C sınıfı iş güvenliği uzmanlarından 1095 günü C sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak tamamladıklarına dair isg katıp ekran görseli istenebilir, kimlik ve c sınıfı iş güvenliği uzmanlık belgesi de istenmektedir.

Üniversitelerden tezsiz yüksek lisans yapan adaylar İzmir B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılmalarına gerek yoktur. Tezsiz yüksek lisans yapan adaylar ÖSYM’nin belirlediği sınav tarihini bekleyip sınava isg kurslarından eğitim almadan girebilirler. Yalnız bu adayların isg sınav başvuru süreçleri biraz farklıdır.

C sınıfı iş güvenliği Uzmanlığı kursu İzmir

Belirli bölümlerden mezun olan bireylerin isg profesyoneli olma yolundaki ilk basamağına C sınıfı iş güvenliği uzmanları denir. Üniversitelerin Mühendislik fakültelerinden mezun olan mühendisler, Mimarlik fakültelerinden mezun olan mimarlar, fen edebiyat fakültelerinden mezun olan kimyager, biyolog ve fizikçiler ile 4 yıllık teknik okul mezunu öğretmenler iş güvenliği uzmanı olabilirler.

İzmir c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılacak olan adaylardan kimlik görseli, e devletten alınan mezuniyet belgesi, bakanlığa verilecek olan eğitime katılım dilekçesi ve sözleşme istenmektedir.

İzmir iş güvenliği Uzmanlığı kursu

İsg alanında uzmanlaşacak kişiler için en önemli başlangıç doğru isg kursunu bulmaktan geçmektedir. İzmir isg kursu olarak kursiyerlerimize en dogru ve güncel bilgileri vererek yetkin birer isg profesyoneli olmalarını sağlıyoruz. İş güvenliği uzmanlığı eğitimini bir kez almak sınava kazanana kadar girmeye yeter ancak bizler kursiyerimiz eğitimden sonra kendi hallerine bırakmayarak ek desteklerle kazanana kadar yanlarında durmaktayız. İzmir iş güvenliği uzmanlığı kursuna katılan adaylarımıza sunduğumuz ek kaynaklar en güncel mevzuatları içeren kitap, deneme sınavları, hap notlar ve sınava hazırlık kamp programlarıyla desteklenmektedir.

İzmir A B C Sınıfı İş Güvenliği Kursu eğitim müfredatı farklı mı?

Temelde tüm tehlike sınıflarında çalışacak olan iş güvenliği uzmanlarının müfredatı aynıdır. Hepsi yönetmelik ve mevzuatlar hakkındadır. Sadece 47 adet dersin saatleri farklıdır. Örneğin genel risk değerlendirmesi dersi c sınıfınsa 6 saatse A sınıfında 3 saat verilmektedir. Yada A sınıfı iş güvenliği uzmanının aldığı madenlerde iş güvenliği dersi ile C sınıfındaki adayın daha farklı olabilmektedir.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki formu doldurun isg kursu izmir olarak sizi arayalım.

 

Bize yazın

Bize ulaşın, en iyi teklifi verelim!