A Sınıfı İŞ Güvenliği Uzmanlığı
A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı Türkiye'deki iş sağlığı ve güvenliği mevzuatına uygun olarak belirli bir eğitim programı tamamlayan ve sınava girerek başarılı olan kişilere verilen bir sertifikadır. A Sınıfı Uzmanlar, iş yerlerinde faaliyet gösteren işyerlerinde inceleme, risk değerlendirmesi, koruyucu ve önleyici tedbirleri önerme gibi iş sağlığı ve güvenliği konularında danışmanlık hizmeti verirler. A sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanları, işverenlere düzenli olarak raporlama yapmak ve işyerindeki tüm çalışanların güvenliklerini sağlamak için yeni tedbirler önermek gibi sorumluluklar da üstlenirler. Bu uzmanların yetkilendirilmesi, Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve bakanlık tarafından onaylı eğitim kurumları aracılığıyla yapılabilmektedir.

A Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı eğitimleri, alanında deneyimli kadromuzun yönetiminde gerçekleştirilmektedir. Gerekli bilgi ve becerileri en etkili yöntemlerle sizlere sunan eğitimcilerimiz, güvenli çalışma ortamları oluşturmanız için kapsamlı bir öğrenme deneyimi sunmaktadır. Tutkulu ve kararlı ekibimiz, eğitmenlerimizin uzmanlık ve tecrübeleri ile birleşerek İSG kurslarında öncülük etmemizi sağlamaktadır.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Süreci
A Sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine ilgi duyanlar eğitime katılmak için 48 ay saha deneyimine yani 4 × 365 günün üzerindeki bir süreye sahip olmalıdırlar eğitim süresi ve müfredatı B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi ile aynıdır. Ancak bazı derslerin süresi ve eğitim konuları farklılık gösterebilir. Toplamda eğitim süresi 220 saat olarak belirtilmiştir. Eğitim bakanlık onayı alındıktan sonra 15 gün a-senkron uzaktan eğitimle başlar ve toplamda 81 saat sürer pasif uzaktan eğitim tamamlandıktan sonra 15 gün boyunca ve toplamda 99 saatlik senkron uzaktan eğitim devam eder. Uzaktan eğitimlerin ardından beş günlük yani 40 saatlik bir staj zorunluluğu bulunmaktadır. A sınıfı iş güvenliği eğitimlerine katılmak isteyenlerin saha deneyimlerinin yeterliliğini belgelendirmeleri ve belirtilen eğitim süreçlerini tamamlamaları gerekmektedir. Bu önemli adımları unutulmamalıdır.

Test görseli

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı eğitim kaydı evrakları

  • Kimlik fotokopisi
  • Mezuniyet Belgesi (E Devlet- PDF)
  • B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi (İSG Katip)
  • 1460 Günlük İSG Katip ekran görüntüsü

 

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi Son Kayıt Tarihi Ne zaman?
2023 Aralık sınavı için son kayıt tarihi 12 Eylül 2023’tür.

A Sınıfı Uzmanlık Sınav ve sertifikasyon süreci nasıl işliyor?
Sınavlar ÖSYM tarafından yapılır ve her yıl açıklanan sınav takvimi ÖSYM tarafından duyurulur. Sınav başvuru işlemleri kursiyerler tarafından ikametkahına en yakın merkezlerden yapılmalıdır. Başvuru işlemleriyle ilgili olarak eğitim danışmanlarımız tarafından bilgilendirme yaparlar. Sınavda 70 üzerinde puan alan katılımcılar sertifika almaya hak kazanırlar.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimini tamamlayarak, Bakanlık sınavında başarılı olan katılımcılar "A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı" ünvanı kazanırlar. Sınavı kazananlar, çıktı olarak verilen sertifika ücretini ödedikten sonra www.isgkatip.gov.tr adresinde sertifikalarının aktif hale getirilmesini bekleyebilirler. Bu sertifika numarası, iş sözleşmesi yapmak için yeterlidir. Bakanlık sertifikaları basılı olarak göndermez.

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Ücreti Ne Kadardır?
Sona kalan dona kalır demişler, A sınıfı iş güvenliği kursları çok sık açılan gruplar olmadığı için isg eğitim kurumları fazlaca kontenjan ayırmazlar. Ne kadar erken kayıt olunursa o kadar erken kayıt avantajlarından ve indirimi fiyatlardan yararlanma imkanınız olur. Bizleri arayın yada formu doldurun İSG Kursu İzmir olarak, biz arayalım ve güncel eğitim fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi verelim. Unutmayın ön kayıt için sizlerden ücret talep etmiyoruz. Kaydınızı e devlet sisteminde gördükten sonra isterseniz kredi karıyla vade farkı ödemeden 12 taksite kadar yapabilirsiniz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Güven: İş Güvenliği Eğitimlerinin uzaktan olmasıyla birlikte kursiyerler doğru iş güvenliği eğitim merkezlerine kayıt olup olmak noktasında haklı olarak şüpheyle yaklaşmaktadırlar. Biz İzmir İSG Kursu olarak, sizler kaydınızı E Devlet sisteminde görmeden ödeme yapmanızı istemiyoruz. Önce kaydınızın resmileştiğini görün sonra ödeme yapın.

Destekleyici Kaynaklar: İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinizi destekleyecek bir çok ücretsiz ek kaynak kitap ve olanaklar sunuyoruz. Sizlerin başarısı için gerekli olan deneme sınavları, konu anlatımlı kitaplar, hap notlar, soru çözümleri ve sınava hazırlık kampları gibi donelerle destekliyoruz.

Sektörde Tecrübeli: İSG Kursu İzmir olarak iş sağlığı ve güvenliği alanında uzmanlaşmış ve sektörde tecrübeli bir eğitim kurumudur. Dolayısıyla, katılımcılar doğru bilgi ve becerileri alır ve sektördeki en son gelişmeler ve mevzuatlar hakkında bilgi sahibi olurlar.

Kaliteli Eğitim: Tüm eğitimler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı onaylıdır ve sektördeki tecrübemizle birlikte katılımcılara kaliteli bir eğitim sunmayı hedefleriz. Bu sayede, katılımcılar eğitim sonrasında iş sağlığı ve güvenliği konularında daha donanımlı hale gelirler.

Uzaktan Eğitim Formatı: Eğitimler uzaktan eğitim formatında gerçekleştiriliyor ve bu sayede katılımcılar A-senkron derslere istedikleri saatte katılabilir ve kaydedilen dersleri istedikleri zaman tekrar izleme imkanına sahiptirler. İş sağlığı ve güvenliği Senkron derslerde sabah - Akşam ve Hafta sonu gruplarıyla katılımcılara daha fazla esneklik ve kişiselleştirilmiş bir eğitim deneyimi sağlar.

Çeşitli Eğitimler: İSG Kursu İzmir C, B ve A sınıfı iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri yanı sıra, İşyeri Hekimliği ve İşyeri Hemşireliği eğitimleri de vererek, katılımcılara seçim yapmakta özgür ve ilgi alanlarına göre kendilerine en uygun eğitimi seçmelerine olanak sağlar.

İş İmkanları: İş Bulabilmeniz adına sizleri Telegram gruplarımızda yayınlanan iş ilanları kanallarımıza ücretsiz üye yapıyoruz. Bulunduğunuz şehirlere ve işlere göre güncel yayınlanan İSG İş İlanlarını takip edebilirsiniz.

Bu nedenlerin birleşiminden dolayı, İSG Kursu İzmir, iş sağlığı ve güvenliği konusunda en iyi eğitimleri sunan ve sektörde güvenilir bir isim haline gelmiştir.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurun ve Detaylı Bilgi Alın!Bize yazın

Bize ulaşın, en iyi teklifi verelim!