C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Pandemiyle başlayan süreçte İş Güvenliği Uzmanı olmak isteyen adaylara eğitimlerinin tamamını uzaktan almalarına olanak sağladı.
Şuanda Tüm İSG eğitimleri Online alınabildiği için Türkiye’nin her tarafından Katılım sağlama imkanı oluşmuştur. İSG Kursu İzmir olarak ilgili fakültelerin Mühendislik, Mimarlik, İSG Ön Lisans Mezunları İş Güvenliği Eğitimini alabilirler.

Eğitim Tarih ve Saatleri
İş Güvenliği uzmanlığı Eğitimi toplamda 220 Saattir. 40 Saati İSG Stajı olarak gecmektedir ancak İş Sağlığı ve Güvenliği stajı işini siz kursiyerlerimize bırakmayıp biz halletmekteyiz. 180 Saatin Tamamı uzaktan eğitim olup Zoom üzerinden canlı bağlantılarla yapılmaktadır.

İSG Kurslarına, Sabah ve Akşam grupları aynı zamanda Hafta sonu grupları olarak İSG eğitime katılım sağlayabilirsiniz.
Sabah Grupları 09:00'da başlayıp 15:00'da bitmektedir.
Akşam Grupları 15:00'da başlayıp 21:00'da bitmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kayıt evrakları Nelerdir?

  • Kimlik fotokopisi
  • E-Devlet uygulamasından alınan Mezuniyet Belgesi (PDF olarak)

 

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Nedir?
C Sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarının amacı, çalışanların iş yerlerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlamaktır. C Sınıfı iş güvenliği uzmanı, iş yeri risklerinin tespit edilmesi, risklerin azaltılması veya ortadan kaldırılması, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirilmesi ve eğitilmesi gibi görevleri yerine getirir.

İSG Uzmanları, işyerindeki fiziksel, kimyasal ve biyolojik etmenlerin yol açabileceği tehlikelere karşı önlemler almak için iyileştirici risk analizi yaparlar. Bunun yanı sıra, çalışanların işe uygun bir şekilde eğitilmesi, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı ve acil durum planlarının hazırlanması ve tatbik edilmesini de sağlarlar.

C Sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanları, İş Kanunu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan iş sağlığı ve güvenliği yönetmelikleri ve diğer ilgili mevzuatlar konusunda bilgi sahibi olan uzmanlardır. C Sınıfı İGU ‘lar aynı zamanda işyerindeki çalışanların sağlık durumunu da yakından takip ederler.

Sonuç olarak, C Sınıfı iş güvenliği uzmanları, iş yerinin ihtiyaçlarına göre iş sağlığı ve güvenliği programları hazırlar, çalışanları eğitir ve işyerinde mevcut riskleri en aza indirerek çalışanları ve işverenleri korurlar.

Herkes C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimine Başvurabilir mi?
İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'na göre, C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine, en az dört yıllık lisans eğitimi almış, mühendislik, fen bilimleri, mimarlık, fizik ,kimya, biyoloji veya 2 yıllık ön lisans İSG Teknikerliği alanlarında yetkinlik kazanmış kişiler başvurabilirler. Yani, bu koşullara sahip olan herhangi bir bölüm mezunu C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimine katılabilir. Ancak, eğitim sonrasında sertifikasyon süreci de devam eder ve belirli kriterleri karşılamanız gerekmektedir.

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Fiyatı Ne Kadardır?
En yoğun iş sağlığı ve güvenliği başvuruların birisi de C Sınıfı İş Güvenliği Kurslarıdır. İSG Kurslarının eğitim ücretleri başvuru dönemine göre değişiklik arz etmektedir. İSG Kursu İzmir olarak aşağıdaki formu doldurabilir yada bizi arayarak güncel fiyatlarımızı sorabilirsiniz. Ön kayıt yaptırmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmadan, eğitim kaydınız e devlet sistemine yansıdıktan sonra ödemenizi yapabilirsiniz üstelik vade farkı ödemeden kredi kartına 12 taksite kadar.

C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi Son Kayıt Tarihi Ne zaman?
Bakanlık Sınava giren adayların eğitimlerinin 60 gün öncesinden tamamlanmış olmalarını istemektedir. Buna göre 35 günlük eğitimi de göz önünde bulundurduğumuzda, Sınav tarihinden 3 ay önce kayıt olunması gerekmektedir. 2023 Aralık Sınavına girecek adayların son kayıt tarihi 12 Eylül 2023 tarihidir.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Güven: İş Güvenliği Eğitimlerinin uzaktan olmasıyla birlikte kursiyerler doğru iş güvenliği eğitim merkezlerine kayıt olup olmak noktasında haklı olarak şüpheyle yaklaşmaktadırlar. Biz İzmir İSG Kursu olarak, sizler kaydınızı E Devlet sisteminde görmeden ödeme yapmanızı istemiyoruz. Önce kaydınızın resmileştiğini görün sonra ödeme yapın.

Destekleyici Kaynaklar: İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinizi destekleyecek bir çok ücretsiz ek kaynak kitap ve olanaklar sunuyoruz. Sizlerin başarısı için gerekli olan deneme sınavları, konu anlatımlı kitaplar, hap notlar, soru çözümleri ve sınava hazırlık kampları gibi donelerle destekliyoruz. Önce kaydınızın resmileştiğini görün sonra ödeme yapın.

Sektörde Tecrübeli: İSG Kursu İzmir olarak iş sağlığı ve güvenliği alanında uzmanlaşmış ve sektörde tecrübeli bir eğitim kurumudur. Dolayısıyla, katılımcılar doğru bilgi ve becerileri alır ve sektördeki en son gelişmeler ve mevzuatlar hakkında bilgi sahibi olurlar.

Kaliteli Eğitim: Tüm eğitimler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı onaylıdır ve sektördeki tecrübemizle birlikte katılımcılara kaliteli bir eğitim sunmayı hedefleriz. Bu sayede, katılımcılar eğitim sonrasında iş sağlığı ve güvenliği konularında daha donanımlı hale gelirler.

Uzaktan Eğitim Formatı: Eğitimler uzaktan eğitim formatında gerçekleştiriliyor ve bu sayede katılımcılar A-senkron derslere istedikleri saatte katılabilir ve kaydedilen dersleri istedikleri zaman tekrar izleme imkanına sahiptirler. İş sağlığı ve güvenliği Senkron derslerde sabah - Akşam ve Hafta sonu gruplarıyla katılımcılara daha fazla esneklik ve kişiselleştirilmiş bir eğitim deneyimi sağlar.

Çeşitli Eğitimler: İSG Kursu İzmir C, B ve A sınıfı iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri yanı sıra, İşyeri Hekimliği ve İşyeri Hemşireliği eğitimleri de vererek, katılımcılara seçim yapmakta özgür ve ilgi alanlarına göre kendilerine en uygun eğitimi seçmelerine olanak sağlar.

İş İmkanları: İş arayışındaysanız, sizleri Güncel iş ilanlarının paylaşıldığı Telegram gruplarımıza ücretsiz üye yapıyoruz. Bulunduğunuz şehirlere ve iş imkanlarına göre hergün yayınlanan İSG İş İlanlarını takip edebilirsiniz. İş ilanları grubuna Katılmak için Tıklayınız.

Bu nedenlerin birleşiminden dolayı, İSG Kursu İzmir, iş sağlığı ve güvenliği konusunda en iyi eğitimleri sunan ve sektörde güvenilir bir isim haline gelmiştir.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurun ve Detaylı Bilgi Alın!Bize yazın

Bize ulaşın, en iyi teklifi verelim!