B Sınıfı İŞ Güvenliği Uzmanlığı
B sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanlığı Belgesi, işyerlerinde çalışanların sağlıklarının ve güvenliğinin korunması için gerekli olan tedbirlerin alınmasını sağlamak amacıyla yasal bir yetkinlik belgesidir. Bu belgeye sahip olan uzmanlar, Az Tehlikeli ve Tehlikeli iş yerlerinde aynı zamanda Yasa ve yönetmelikler değişmezse A Sınıfı iş güvenliği uzmanlarının baktığı Çok Tehlikeli Sınıftaki işyerlerinin de olası tehlikeleri anlamak, önleyici önlemler almak ve iş sağlığı ve güvenliği planlarını yönetmek için gerekli bilgi ve becerilere sahiptirler. B sınıfı uzmanlar, işyerlerindeki çalışma koşullarını ve işçilere yönelik sağlık ve güvenlik risklerini gözlemleyebilir, gerekli müdahaleleri yapabilir ve işverenleri ve çalışanları bu konularda bilgilendirebilirler.

İSG Kursu İzmir'in B Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri, alanında uzman ve deneyimli eğitmen kadrosu tarafından yönetiliyor. Kursiyerlere, güvenli bir çalışma ortamı sağlamak için gerekli bilgi ve becerileri en etkili yöntemlerle sunan profesyonel eğitmenlerimiz, zengin bir öğrenme deneyimi sunuyorlar. İSG Kursu İzmir olarak, eğitmenlerimizin tecrübeleri ve uzmanlıklarının yanı sıra takımımızın tutkusu ve kararlılığı ile önde geliyoruz.

B Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı Eğitim süreci
B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi almak isteyenler, 36 ay saha deneyimi yani 3 x 365 Gün’lük yeterliliğine sahip olmaları durumunda eğitime katılabilirler. Eğitim süresi ve müfredatı C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimiyle aynıdır, ancak bazı derslerin süresi ve eğitim konuları farklılık gösterse de, toplamda 220 Saattir.

Eğitim, bakanlık onayı alındıktan sonra 15 gün süren ve toplamda 81 saatlik A-Senkron uzaktan eğitimle başlar. Pasif Uzaktan eğitim tamamlandıktan sonra, 15 gün ve toplamda 99 saatlik Senkron Uzaktan eğitime devam edilir. Online Eğitimlerin ardından, 5 günlük ve toplamda 40 saatlik bir staj zorunluluğu vardır.

B sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimine katılmak isteyenlerin saha deneyimi yeterliliklerini belgelemeleri ve belirtilen eğitim süreçlerini tamamlamaları gerektiğini unutmamalıdırlar.

Kayıt için gerekli evraklar;

  • Kimlik fotokopisi
  • Mezuniyet Belgesi (E Devlet- PDF)
  • C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Belgesi (İSG Katip)
  • 1095 Günü doldurduğunu ispatlayan İSG Katip ekran görüntüsü

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi Son Kayıt Tarihi Ne zaman?
Bakanlık sınava girecek adayların eğitimlerini sınav tarihinden 60 gün öncesine kadar tamamlamalarını talep etmektedir. Bunun yanı sıra 35 günlük eğitim süresini de dikkate alarak 2023 Aralık sınavı için son kayıt tarihi 12 Eylül 2023’tür. Dolayısıyla Sınava katılmak isteyen adayların en geç bu tarihe kadar kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Sınav ve sertifikasyon süreci nasıl işliyor?
Sınavlar ÖSYM tarafından yapılır.
Her yıl sınav takvimi ÖSYM tarafından açıklanır.
Sınav takvimi açıklandıktan sonra, öğrenci işleri birimimiz sınav başvuru işlemleri hakkında size bilgi ve yönlendirme yapar.
Sınav başvuruları size aittir ve bu işlemi bizzat yapmanız gerekmektedir.
Sınavda 70 ve üzeri puan alan katılımcılar sertifika almaya hak kazanır.
B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimine katılarak, Bakanlık sınavını başarıyla geçen adaylar "B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı" ünvanını alırlar.
Sınavı geçenler, sertifikalarını www.isgkatip.gov.tr adresinde belirlenen ücreti ödedikten sonra alırlar. İş sözleşmesi yapmak için sertifika numarası yeterlidir.
Yazılı sertifika gönderimi yapılmamaktadır ve sertifika sadece çevrimiçi olarak E Devlette mevcuttur.

B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitim Ücreti Ne Kadardır?
Eğitim ücretleri dönemsel olarak ve kontenjan durumuna göre değişmektedir ancak sizlere en iyi fiyat garantisini İSG Kursu İzmir olarak vermekteyiz.
Ön Kayıt aşamasında sizlerden herhangi bir ücret talep etmemekteyiz. İSG Eğitim kaydınızı E devlette gördükten sonra gönül rahatlığı ile ödemenizi yapabilirsiniz. Formu doldurun sizleri arayalım fiyatlar ve eğitimler hakkında detaylı bilgi verelim.

B Sınıfı İş Güvenliği Kurs ücreti için Ödeme kolaylığı sağlıyor musunuz?
Tüm iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerimiz için vade farksız kredi kartına 12 taksit imkanı sunuyoruz. Sizlere gönderilen ödeme linkinden istediğiniz taksit seçeneği ile İSG Kursu ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Güven: B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimlerinde kursiyerler güvenilir eğitim merkezleri bulmak noktasında tereddüt yaşamaktadırlar. Biz İzmir İSG Kursu olarak, kaydınızın E Devlet sisteminde yansımadan, ödeme yapmanızı istemiyoruz. Önce kaydınızı E Devlette görün sonra ödeme yapın.

Destekleyici Kaynaklar: B Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinde başarınızı maksimum seviyeye çıkaracak bir çok ücretsiz olanaklar sunuyoruz. Bunlardan bazıları ücretsiz deneme sınavları, Ücretsiz konu anlatımlı kitaplar, ücretsiz hap notlar, ücretsiz soru çözümü grupları ve ücretsiz sınava hazırlık kamplarıdır.

Sektörde Tecrübeli: İSG Kursu İzmir olarak iş sağlığı ve güvenliği alanında uzmanlaşmış ve sektörde tecrübeli eğitimcilerle çalışmaktayız. Sizler başarın diye B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı adaylarımıza doğru bilgi ve becerileri doğru eğitici kadrosuyla sektördeki en güncel konularla veriyoruz.

Kaliteli Eğitim: Amacımız Bakanlık tarafından onaylanan eğitimlerimizle, sektördeki deneyimimizi birleştirerek katılımcılara maksimum kalitede bir eğitim deneyimi sunmaktır. Bu şekilde eğitimden sonra katılımcılar iş sağlığı ve güvenliği konularında daha yetkin hale gelirler.

Uzaktan Eğitim Modeli: Eğitimler artık uzaktan eğitim formatında gerçekleştiriliyor bu sayede katılımcılar istedikleri saatte a-senkron derslere katılabilir ve kaydettikleri dersleri istedikleri zaman tekrar izleme şansına sahiptirler. B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı senkron derslerinde sabah ve akşam gruplarıyla katılımcılara daha fazla esneklik ve kişiselleştirilmiş bir eğitim deneyimi sunulmaktadır.

İSG Kursu İzmir, iş sağlığı ve güvenliği konusunda en iyi eğitimleri sunan ve sektörde güvenilir bir isim haline gelmiştir.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurun ve Detaylı Bilgi Alın!Bize yazın

Bize ulaşın, en iyi teklifi verelim!