TEMEL İŞ GÜVENLİĞİ

Temel iş güvenliği eğitimi çalışanların iş yerindeki potansiyel riskleri tanımaları ve bu risklere karşı önlem almayı öğrenmeleri amacıyla verilen bir eğitimdir. Bu eğitim işyerlerinde güvenlikli ve sağlıklı bir ortak çalışma ortamının sağlanması için önemli bir adımdır. iş güvenliği uzmanları veya eğitimciler tarafından verilen bu eğitimde işçilere tehlikelerin tespiti, risk değerlendirmesi, kişisel koruyucu ekipmanların kullanımı, yangın güvenliği, acil durumlarda nasıl hareket edileceği gibi konular aktarılır.

Temel iş güvenliği eğitimi işyerlerindeki kazaları ve sağlık sorunlarını en aza indirmek ve çalışanların güvenliğini sağlamak için önemlidir

Staj için Temel İş Güvenliği (İSG) Eğitimi

Staj için temel iş güvenliği eğitimi, staj yapmak isteyen öğrencilere işyerlerindeki potansiyel tehlikeleri anlamaları ve buna karşı önlem almalarını öğretmeyi amaçlayan bir eğitimdir.

Staj yapan öğrenciler, bir iş yerinde çalışma deneyimi kazanırken aynı zamanda güvenli bir ortamda çalışmayı öğrenirler. Temel İsg Eğitimi iş kazalarını önlemek sağlığı korumak ve iş yerinde güvenli bir atmosfer oluşturmak için önemli bir adımdır. Temel İSG Eğitimde kişisel koruyucu ekipman kullanımı, ilk yardım becerileri yangın güvenliği ve acil durumlara nasıl başa çıkılacağı gibi konular İSG Kursu İzmir tarafından aktarılır. stajyerler Temel İsg Eğitimi güvenli bir staj deneyimi sağlamak ve iş yerinde oluşabilecek kazalara karşı bilinçli hareket etmelerini sağlamak amacıyla önemlidir.

Temel İş Güvenliği Eğitimini Kimler verebilir?

Temel iş güvenliği eğitimini bir çok farklı kişi ve kurum verebilir ancak bunun bazı şartları vardır. iş güvenliği uzmanları, deneyimli çalışanlar eğitimciler veya belli bir uzmanlık alanı sahip eğitim sağlayıcıları bu eğitimi verebilir .örneğin iş güvenliği eğitim kurumları temel iş güvenliği eğitimi verebilir ortak sağlık güvenlik birimleri şartlı olarak bu eğitimi verebilir. eğitim verdiği kişiler ya da kurumlara doktor ve uzman ataması yaptıktan sonra bu eğitimi verebilir. eğer doktor ve uzman ataması yapmadan bu eğitimi veriyorsa usulsüz bir eğitim vermiş olur ,yasalara ve yönetmeliğe aykırıdır. İsg kursu İzmir olarak iş güvenliği temel eğitimi almak isteyen herkese bu eğitimi verebiliriz.

Tehlike Sınıflarına Göre Temel İş Güvenliği Eğitimi

Az Tehlikeli Sınıfta 8 Saat, Tehlikeli Sınıfta 12 saat ve çok tehlikeli sınıfta 16 Saatlik eğitimlerdir.

Temel İş Güvenliği Eğitimi Ücreti

Temel İSG Eğitimleri İSG Kursu İzmirde Tehlike sınıfı farketmeksizin 200 TL’dir. Örgün alınabildiği gibi Uzaktan eğitim modülüyle de alınabilir.

Hemen Aşağıdaki Formu Doldurun ve Detaylı Bilgi Alın!Bize yazın

Bize ulaşın, en iyi teklifi verelim!